مقام سازی, مقاوم سازی ویلا

نکات طلائی در مورد مقاوم سازی ویلا های قدیمی

قطعا ویلاها با گذشت زمان نیاز به مقاوم سازی و یا اغلب بازسازی پیدا می کنند، در واقع با یک  نگاه کلی متوجه می شویم که خیلی از حوادث و زلزله هایی که رخ داده است به دلیل مقاوم نبودن سازه ها می باشد که البته زیان های زیادی را برای افراد به وجود آورده است. پس این موضوع به روشنی اهمیت مقاوم سازی سازه را برای ما آشکار می سازد. به عبارتی انجام تمامی کارها نظیر نو سازی، بازسازی و مقاوم سازی با هدف تقویت آن مکان در برابر زلزله و ماندگاری آن انجام می شود. لازم به ذکر است که مقاوم سازی ویلا های قدیمی می تواند به روش های گوناگونی انجام شود، البته از مقاوم سازی فقط برای ویلاهای قدیمی استفاده نمی شود، چون گاها پیش می آید که سازه های جدید هم به این کار نیاز پیدا  کنند. معروف ترین روش مقاوم سازی ویلاها کامپوزیت FRP است که از طریق تیر بتنی، مقاومت کششی آن افزایش می یابد و باعث محکم شدن سازه می شود. البته مقاومت سازی ویلاها بستگی دارد به مواد و تجهیزاتی که قبلا مورد استفاده قرار گرفته بودند که باید با توجه به آن  برای مقاوم سازی اقدام کرد.اما به نظر شما فرآیند مقاوم سازی چقدر طول می کشد یا مراحل مقاوم سازی شامل چه مراحلی است ؟حتی مهم تر از همه چه زمانی باید اقدام به انجام این کار کرد؟ ما در ادامه به تمام سوال های اساسی شما جواب خواهیم داد و مهم تر از همه با شرکت پادیرمانا بیشتر آشنا خواهیم شد.

چه زمانی به مقاوم سازی ویلاها نیاز پیدا می کنیم ؟

چه زمانی به مقاوم سازی ویلاها نیاز پیدا می کنیم ؟

نکته ها و روش هایی برای مقاوم سازی خانه های قدیمی

البته که امروزه روش های مختلفی وجود دارد که می توان با کمک آنها به مقاوم سازی مکان ها کمک کرد، اما چه روشی مناسب تر است و بیشتر به مقاوم سازی کمک می کند ؟ در جواب این سوال باید گفت که هر نوع سازه می تواند روش منحصر به فرد خود را داشته باشد. مثلا برای اسکلت های فلزی شما می توانید با اضافه کردن بادبند به نتیجه مورد نظر برسید. یا برای اسکلت های بتنی علاوه بر اینکه می توان از دیوار برشی استفاده کرد، با افزایش ضخامت دیوارها و همچنین افزایش پشت بند ها نیز می توان به نتیجه مورد نظر رسید، زیرا جزو روش های کمکی برای این نوع اسکلت محسوب می شوند. لازم است در این بین یک نکته ای را برای مقاوم سازی ویلا های قدیمی مطرح کنیم، آن هم این است که برخی از عملکرد های مقاومتی را به دلیل ساده بودن می توان به استاد کاران سپرد، ولی در رابطه با مسائل حرفه ای برای به دست آوردن نتیجه مطلبوب باید کار را به کاردان سپرد. وارد سایت Padirmana.ir شوید و این کار را به شرکت پادیرمانا بسپارید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

نکته ها و روش هایی برای مقاوم سازی خانه های قدیمی

نکته ها و روش هایی برای مقاوم سازی خانه های قدیمی

گاها پیش می آید که برای مقاوم سازی ویلاها هزین  هایی که صرف آن می شود و مشکلات  اجرایی در هنگام اجرای کار افزایش می یابد به طوری که مشکلات مالی را برای فرد به وجود می آورد، پس باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا بهتر است فرآیند مقاوم سازی را ادامه داد یا آن را تخریب کرد و یک بنای جدید ساخت ؟

روش های مقاوم سازی

روش های مقاوم سازی

مقاوم سازی ویلاهای قدیمی وقتی حرف از ساختمان های قدیمی می زنیم دقيقا منظور ما بناهایی است که از سیمان، خشت، گل و آجر و غیره ساخته شده اند و فاقد اسکلت بندی خیلی مطمئنی هستند. بنابراین، این ویلاها توانایی و مقاومت لازم در برابر زلزله را ندارند. اما این بناها را می توان با روش های ویژه ای مقاوم کرد که این روش ها عبارت اند از یکپارچه کردن سقف، فرآیند مقاوم سازی از طریق FRP، تقویت کردن دیوارهایی که از جنس آجر می باشند و دارای اعضای بتنی یا فولاد محکم نیستند و حتی روش های دیگری مثل ایجاد دیوار جدید و محکم و استقرار میلگرد در دیوار و روکش بتنی  در مقاومت سازی موثر هستند. روشی که برای مقاومت سازی ویلاهای قدیمی می تواند کاربردی باشد مقاوم سازی اسکلت فلزی است، زیرا باعث می شود استحکام و مقاومت سازه افزایش یابد، حتی برای سازه های جدید هم روش کاربردی است. در ادامه این روش مفید که باعث تقویت سازه می شود را برای شما به طور کامل مطرح می کنیم.

بهترین شرکت برای انجام مقاوم سازی ویلاهای قدیمی

بهترین شرکت برای انجام مقاوم سازی ویلاهای قدیمی

مقاوم سازی اسکلت فلزی

همانطور که مطرح کردیم، زمانی که از اسکلت فولادی در سازه استفاده شود منجر به افزایش استحکام و مقاومت سازه می شود، البته هنگامی می توان از اسکلت فلزی برای مقاوم سازی ویلا های قدیمی استفاده کرد که ریز کاری های طراحی به خوبی انجام نشود و نکات لازم ذکر نشود، از طرفی خطاهای کار را در نظر نگرفت، در این صورت است که مقاوم سازی اسکلت فلزی مناسب است. ولی این روش هم دارای نقاط ضعفی است، اما باعث می شود که سازه ی شما در برابر زلزله مقاوم شود و شرایطی که باعث کاهش مقاومت یک سازه می شود را از بین می برد. مقاوم سازی اسکلت فلزی خود نیز دارای روش هایی است که به شرح زیر می باشند:

  1. مقاوم سازی ویلا با اسکلت فلزی به همراه قاب خارجی
  2. مقاوم سازی ویلا با اسکلت فلزی از طریق مهابند
  3. مقاوم سازی ویلا با اسکلت فلزی به همراه دیوار برشی
  4. مقاوم سازی ویلا با اسکلت فلزی با دیوار باربر
  5. مقاوم سازی ویلا با اسکلت فلزی با ژاکت بتنی
رایج ترین روش مقاوم سازی در ایران

رایج ترین روش مقاوم سازی در ایران

  • مقاوم سازی ویلا با اسکلت فلزی از طریق frp

در مورد شرکت پادیرمانا بدانید

مهندسان و مشاوران شرکت پادیرمانا در انجام خدماتی، نظیر مشاوره و طراحی و نظارت در رشته های مهندسی، مخصوصا رشته هایی که مربوط به ساختمان و معماری است، تخصص دارد و همچنین می توان گفت هدف این شرکت کمک به افراد برای ایجاد یک سازه استاندارد می باشد و در این راه با مشاوره هایی که به افراد می  دهند تماما در این راه به آن ها کمک می کنند.

در سایت پادیرمانا که آدرس آن Padirmana.ir  است می توانید در مورد این شرکت مطالعه کنید و سابقه درخشان آن ها را مطالعه کنید.

سخن پایانی

مقاوم سازی ویلاهای قدیمی با هدف ایمن کردن آن ها در برابر شرایط نامساعد و حوادثی، مثل زلزله ها انجام می شود که روش های گوناگونی برای انجام آن وجود دارد. قطعا زمانی که مقاوم سازی سازه به ریز کاری ها و کلا کارهای  تخصصی نیاز دارد باید به دنبال فرد این کار بود، شرکت پادیرمانا  انتخاب مناسبی برای کارهای معماری و مشاوره های ساخت و ساز است و می تواند به شما کمک کند.

Back to list

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *