مهندسین مشاور

مهندسین مشاور

 

هر سازمانی و انسانی برای رشد و بقای خود به الگو ها، دستورالعمل ها و تجربیاتی نیاز دارد.  در هنگام فعالیت اقتصادی و انجام پروژه ها، اولین و مهمترین گام انتخاب مهندسین مشاور است که با راهنمایی گرفتن از ان ها و استفاده از تجربیات شان بتوانیم پروژه و ساختمانی را موفق به انجام برسانیم و در راستای سرمایه گزاری بهینه، یعنی فعالیت کمتر و سود بیشتر قدم برداریم.

مهندسین مشاور چه کسانی هستند؟

افرادی حقیقی و حقوقی هستند که با ارائه ی علم و دانش و تجربیات خود در زمینه ی مهندسی به مشاوره می پردازند و مهندس مشاور خوانده می شوند. وظیفه ی این اشخاص طراحی، مشاوره و نظارت بر پروژه ها است و در ازای این عمل مقداری از مبلغ قرار داد به آنها تعلق می گیرد. مهندس مشاور فردی باتجربه و متخصص است که به صورت مستقل یا تیمی به امور مشاوره می پردازد.

حال ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه می توان به صلاحیت و رتبه بندی مهندسین مشاور پی برد؟ رتبه بندی مشاوران براساس پروژه هایی که برای انجام انتخاب کرده اند مشخص میشود. ویژگی های مهم برای این رتبه بندی عبارتند از : پروژه هایی که بیشتر از 50 درصد اعتبار آنها توسط نهاد های دولتی انجام شده باشد و یا اینکه تحت توافق نامه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور انجام گیرد و یا اینکه مستلزم رعایت قانون برگزاری مناقصات باشد.

تفاوت بین شرکت مهندسین مشاور با دیگر شرکت ها

تفاوتی که شرکت مهندسین‌ مشاور با دیگر شرکت دارد بر اساس نوع فعالیت و خدماتی است  که ارائه می دهند  که بر اساس اسمی است که بر روی این شرکت ها گذاشته شده است.

مسئولیت های مهندسین مشاور

برای این که مشخص شود مهندسین مشاور چه نقشی در صنعت دارند باید ابتدا با وظایف و حیطه و رشته ای که در آن مسئوول هستند آشنا شد چون وظایف هر مشاور بسته به رشته ی مورد تحصیل او متفاوت است.

برای مثال در اینجا می خواهیم وظایف و مراحل انجام کار یک مشاور طرح های عمرانی را بررسی کنیم.

مرحله ی اول فعالیت ایشان مرحله ی مطالعات مقدماتی است که شامل دو قسمت است : الف_ شناسایی و بررسی اولیه : تبادل نظر با کارفرما و به دست آوردن اطلاعات درباره ی نیازمندی های طرح

ب_ تهیه طرح مقدماتی: بررسی راه حل های موجود و انتخاب به صرفه ترین و مناسب ترین راه حل

مرحله ی دوم : انجام مطالعات تفصیلی و تهیه ی اسناد مناقصه

خدمات و وظایف مهندس مشاور در مرحله ی دوم به این شکل است:

بررسی کامل درباره ی مصالح

تهیه مشخصات فنی و عمومی و خصوصی و تهیه جدول مقادیر کار

مهندس مشاور باید طوری به تنظیم مشخصات فنی بپردازد که حداقل سه نفر بتوانند در مناقصه شرکت کنند.

مهندس مشاور موظف است گزارش های جامع ماهیانه از انجام عملیات را به همراه نمودار هایی درباره ی هزینه و مبالغ درگیر در پروژه ارائه دهد.

علاوه بر این ها، مهندسان در زمینه ی کمک و مشاوره فنی، برآورد بودجه اولیه و نهایی ، تهیه طرح های اولیه و نهایی برای فعالیتهای مهندسی، نظارت و بررسی از کار و …. فعالیت میکنند.

مزایای استفاده از مهندس مشاور

فایده ی این اشخاص کار امد  از رویکرد جامع حاکم بر طراحی پروژه ناشی می شود که تمام موضوعات اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی مربوطه را بررسی می کند و بهترین تصمیم را می گیرند. داشتن یک مهندس مشاور در هر پروژه ای بسیار سودمند است. به طور کلی با حضور ایشان می توانید بیشترین سود را دریافت کنید.

خدمات مهندسین مشاور

خدمات مهندسی که توسط مشاورین انجام میشود به سه دسته طبقه بندی میشود:

1-مشاوره ، تحقیق و بررسی اطلاعات

2-طراحی و ساخت

3-خدمات ویژه

این خدمات شامل بررسی و تحلیل شرایط و موقعیت ها و مقایسه فرصت های مختلف است.

این مشاوران در مشارکت عمومی نیز سهیم هستند به عنوان مثال طرح پروژه همراه با جزییات آن به اطلاع عموم رسیده و نشانگر کارفرما قبل از سازمان های دولتی می باشد.

سایر خدمات شامل :

مطالعات برآورد، قیمت گزاری و نرخ

مشاوره در مسائل مالی

مهندسی مصالح و آزمایش تجهیزات

بازرسی و ارزیابی سازه ها و تسهیلات موجود

و خدمات حرفه ای


مزایای برخورداری از دانش مهندسین مشاور

و در انتها کمک به کارفرما در نیل به یک قیمت مناسب برای فروش پروژه است.

داشتن یک مهندس مشاور برای گرفتن مشاوره  در هر گونه زمینه ها به خصوص در زمینه های ساخت‌ ساز و معماری می تواند به شما در ارائه بهترین پروژه ها و کار آمد ترین خدمات کمک شایانی بکند.

همچنین مهندس مشاور می تواند به شما در موارد احتمالی که ممکن است شما در طول پروژه با ان رو به رو شوید را به شما یاد آوری کند .

به شما توصیه می کنیم اگر قصد دارید یک پروژه ساختمانی انجام بدهید بهتر است از وجود یک مشاور ساختمانی بهره بگیرد و از تجربیات این شخص بهترین استفاده را بکنید.

به طور کلی مهندس مشاور کسی است که شما را قادر می سازد که بیشترین ارزش و سود را از پروژه ی خود دریافت کنید.

آشنایی با شرکت مهندسین پادیرمانا

حال که با وظایف و خدمات این مشاوران آشنا شدید قصد داریم یکی از بهترین شرکت های مهندسی را در زمینه ارائه مشاوره ساخت ساز و طراحی پروژه ها به شما ارائه بدهد را معرفی کنیم.

شرکت مهندسین مشاوره پادیرمانا آمادگی خود را به  شما عزیزان در زمینه های معماری، عمران ،تاسیسات برقی ساختمان و تاسیسات مکانیکی ساختمان جهت همکاری اعلام میکند. مهندسین مشاور پادیرمانا با هدف انجام مشاوره در زمینه طراحی و نظارت در رشته های مختلف مهندسی به خصوص رشته ساختمان و معماری تاسیس گردیده که با توجه به بهرهمندی از توانایی های علمی، دانش فنی به روز و تجربیات مدیران و کارکنان مجرب و بکارگیری انگیزه و خلاقیت مهندسان خود در حال حاضر یکی از مهندسین مشاور شاخص در حوزه عمرانی می باشد.

این شرکت دارای گواهینامه معتبر از سازمان برنامه و بودجه کشور میباشد.

در صورت تمایل جهت مشاوره تلفنی رایگان میتوانید با ما در تماس باشید و خدمات کادر مجرب ما بهترین استفاده کنید.

تولید محتوا : کانون تبلیغاتی فرمو

 

Back to list

Related Posts