انواع جواز ها, تغییر نقشه

مراحل تغییر نقشه سازه

تغییر نقشه سازه به هیچ عنوان کار آسانی نیست که در این میان، تنها باید از یک مجموعه معتبر و البته با تجربه کمک بگیرید که ما به شما وب سایت آنلاین و اینترنتی مهندسین مشاور پادیرمانا را معرفی می کنیم. می توان گفت برای ساختن یک ساختمان طرح و ایده، خرید زمین، دریافت مجوزهای لازم، بررسی زمین، نقشه برداری و طراحی معماری جزء مراحل اولیه به شمار می آیند.

در این بین، کلیه پروژه های عمرانی را شما به صورت طرح و اجرا در 2 فاز باید در نظر بگیرید. معمولاً در فاز مربوط به طراحی، کارشناسان با تجربه می توانند محل احداث را مورد بررسی قرار دهند تا بتوانند به ترسیم نقشه های آن بپردازند. در این بین، ضوابط شهرداری حرف های زیادی برای گفتن دارد.

توجه داشته باشید که کلیه جزئیات معماری را در نقشه سازه به نمایش در می آورند و شما نقشه فنی را نیز باید از یاد نبرید که در این نقشه، محاسبات ارزیابی می شود و ناگفته نماند که جزئیات معماری و نقشه فنی باید مطابق با آیین نامه و ضوابط شهرداری تهیه گردد.

طراحی نقشه سازه با ضوابط شهرداری

طراحی نقشه سازه با ضوابط شهرداری

اهمیت نقشه سازه

معمولاً در تغییر نقشه سازه اطلاعات بسیار زیادی را باید مورد بررسی قرار داد.  اطلاعات مورد نظر می تواند شامل ضخامت دیوارها، ارتفاع مفید سقف، جدول متراژ زیربنا، محل ورودی پیاده و سوار ستون، ابعاد اتاق ها، تیغه ها، راه پله ها، دیوارهای اصلی، آسانسور، داکت ها، تأسیسات و بسیاری از موارد مهم این چنینی دیگر باشد.

این موضوع را در نظر بگیرید که کلیه نقشه های معماری را معمولاً برای ارائه به شهرداری مهندس ناظر و کارفرما در پروژه مورد بررسی قرار می دهند که بعد از بررسی نقشه می توان رای نهایی را برای دریافت پروانه ساخت برای مراجع مرتبط ارسال کرد.

نقشه سازه تمامی جزئیات قانونی و رسمی را برای اجرا مورد بررسی قرار می دهد و ضوابط شهرداری نیز ارزیابی جزئیات نقشه را به درستی ارزیابی می کند. به هر حال در هر پروژه ای برای ساختن ساختمان و پروژه های گوناگون معمولاً اهمیت نقشه سازه بسیار بالاست و به همین دلیل، تغییر نقشه سازه نیز شرایط و مراحل خاصی امکان پذیر است.

دقت و ظرافت در تغییرات نقشه سازه

دقت و ظرافت در تغییرات نقشه سازه

عامل تغییر نقشه سازه

برای تغییر نقشه سازه در بسیاری از شرایط عاملی که سبب این تغییر می شود ضوابط شهرداری است؛ چرا که شهرداری قوانین و استانداردهای متفاوتی را مقید می کند و شما باید فضاهای گوناگون ساختمان را به شکل های مختلف تغییر دهید تا حقوق شهروندی را از دیگران سلب نکنید. معمولاً در مرحله طراحی بسیاری از نقشه های سازه تغییراتی را انجام می دهند؛ چرا که به هر حال نقشه سازه همانند اهمیت شناسنامه برای انسان می تواند پروژه را با هویتی قابل قبول معرفی کند. اهمیت نقشه های این چنینی به شکلی است که هرگونه تخلف و اشتباه می تواند پیگرد قضایی و قانونی داشته باشد. تغییراتی که ممکن است برای نقشه سازه مشخص گردد، می تواند تغییر کاربری، تغییر دکوراسیون داخلی، تغییر معماری و حتی نتیجه برخورد با معارض باشد. البته در بسیاری از شرایط نیز نقشه سازه با تغییرات جزئی رو به رو می شود.

تغییرات نقشه سازه توسط مهندسین ماهر

تغییرات نقشه سازه توسط مهندسین ماهر

 

تخلفات تغییر نقشه سازه

در حال حاضر متاسفانه برخی از افراد مرتکب اشتباهات در ساخت و ساز می شوند؛ چرا که به تغییر نقشه سازه توجهی ندارند و تنها قصد دارند سلیقه شخصی خود را پیاده سازی کنند. این چنین است که سازه با معماری مغایرت نداشته و جریمه های ریز و درشت زیادی را به وجود می آورد. البته این کار معمولاً توسط آن دسته از افرادی انجام می گیرد که قصد دور زدن قوانین را دارند و این خود تخلف به شمار می آید.

به همین دلیل است که توصیه ما به شما مراجعه به یک مجموعه معتبر است تا با در نظر گرفتن ماده و تبصره هایی که وجود دارد، بتوانند بدون هیچ مشکل حقوقی و قانونی تغییرات نقشه سازه را مورد بررسی قرار داده و مهم تر از همه ساخت و ساز را در شرایط ایده آل ادامه دهند. به هر حال مقرراتی وجود دارد که در اجرای ساختمان نقش آن بسیار کلیدی و پررنگ است و به همین دلیل، شما اگر با تخلفات معماری آشنا باشید، صد درصد تغییرات نقشه سازه خود را به افراد نابلد نخواهید سپرد.

تغییرات جزئی در نقشه سازه

تغییرات جزئی در نقشه سازه

تغییر نقشه سازه در بازسازی

ممکن افراد قصد تغییر نقشه سازه را داشته باشند که به بازسازی محیط مربوط بپردازند که معمولاً برخی از افراد به خاطر عدم ارتباط با مشاورین با تجربه در این حوزه ممکن است با محدودیت و مشکلات ریزودرشتی هم روبرو شوند و حتی دردسرهای مالی و قانونی خاصی را تجربه کنند.

معمولاً یکی از مراحل اصلی برای تغییرات نقشه سازه این است که شما در ابتدا محدودیت های آن را بشناسید؛ چراکه هر نوع تغییرات را نمی توان در نقشه سازه پیاده سازی کرد و به همین دلیل است که مراجعه به مهندسین کاربلد در این حالت می تواند یک انتخاب هوشمندانه و البته آگاهانه باشد.

معمولاً برای تغییرات نقشه های سازه تغییر کاربری بسیار به چشم می آید. این خود می تواند هزینه های بسیار بالایی را برآورد کند. البته هدف بسیاری نیز بالا بردن زیربنای ساختمان است که عمدتاً بخشی از تراس و محوطه را دیوارکشی کرده و یا مسقف می کنند تا این چنین بتوان به عنوان یک فضای متفاوت از آن استفاده کرد. همچنین در تغییرات این چنینی می توان مکان های غیر قابل استفاده را به مکان های قابل استفاده تبدیل کرد که این خود از جمله موارد بسیار مهم و کلیدی به شمار می آید.

آشنایی با مقررات و شرایط تغییر نقشه سازه

آشنایی با مقررات و شرایط تغییر نقشه سازه

سخن پایانی

مراحل برنامه ریزی شده تغییر نقشه سازه  را به مهندسین ما در مجموعه Padirmana.ir بسپارید. این مجموعه یکی از قدرتمندترین و البته باسابقه‎ترین مجموعه هایی است که در حوزه ساخت و ساز به نحو احسنت مورد استقبال کاربران عزیز قرار گرفته است. طراحی نقشه سازه به هیچ وجه کار آسانی نیست و تنها مهندسین کاربلد می توانند به سریع ترین روش ممکن به انجام و طراحی نقشه های بدون عیب و نقص بپردازند. هرگونه مشکل و نادیده گرفتن محدودیت ها قطعاً برای مالک و سازنده می تواند تخلف حساب شده و جریم های بالایی را به بار آورد.

توصیه ما به شما کاربران عزیز است که برای ایجاد تغییرات اساسی در نقشه سازه در ابتدا سعی کنید به صورت آنلاین و یا حتی تلفنی با مهندسین و مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید. این گونه با کم ترین هزینه بهترین و معقولانه ترین تغییرات را در نقشه سازه می توانید مشاهده کنید.

Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *