باز سازی, بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

داشتن خانه ویلایی در این زمانه، آرزوی هر انسانی است. خانه های ویلایی با سبک و سیاق خاصی که دارند، علاقه مندان بسیار زیادی به خود اختصاص می دهند. در حالت کلی، یک ویلا و خانه ویلایی، صرفنظر از موقعیت و نوع طراحی که دارد، بهترین انتخاب برای افرادی است که جمعیت زیادی دارند و آرامش خود را به هرچیزی ترجیح می دهند، چراکه؛ زندگی در آپارتمان های نقلی سلب آسایش برای این افراد و خانواده های دیگر خواهد داشت.

اگر شخصی خانه ویلایی داشته باشد، ممکن است چند سال بعد از ساخت آن، فرسودگی بنا و موارد مهم دیگر موردتوجه باشد که نیاز به بازسازی را برای فرد پررنگ کند. بازسازی ویلا، از جمله مواردی است که اگر توجه ویژه ای به آن صورت گیرد، ممکن است یک بنا، سال های زیادی بدون هیچ گونه تغییری در اختیار فرد باشد.

حتما تا اینجا متوجه شدید که موضوع موردبحث در این مقاله، درخصوص بازسازی خانه ویلایی است که مجموعه آرکانیا قصد دارد تا به معرفی نکات مهم در ارتباط با این موضوع بپردازد و اهمیت آن را تا حدود زیادی خاطرنشان کند.

خانه ویلایی بازسازی شده

خانه ویلایی بازسازی شده

اهمیت بازسازی خانه ویلایی

مسئله ای که در این باره اهمیت دارد این است که هر نوع خانه باتوجه به طبیعت خود، در دوره ای نیاز به تعمیر و بازسازی دارد تا بتوان مشکلات جزئی آن را حل کرد که در آینده، هیچ گونه صدمه وسیع و کلی متوجه ساختمان نشود. حتی اگر اسکلت بندی و ساختار درونی ساختمان هم مشکلی نداشته باشد، نمای داخلی و بیرونی آن، متوجه فرسودگی های زیادی خواهد شد که نیاز به تغییر و مدرنیزه شدن را در انسان بیدار می کند. انجام این عملیات و بازسازی های مختلف مخصوصا در ویلاهای بزرگ، اهمیت بسیار زیادی دارد و به قول معروف ارزش دارد که بازسازی و نگهداری کلی درخصوص اینگونه ساختمان ها صورت گیرد.

البته تنها، مسئله زیبایی‎شناسی مطرح نیست بلکه توسط بازسازی های مطلوب، احتمال وقوع خطرات و صدمات وارده به ویلا نیز کاهش خواهد یافت. بازسازی ویلا خصوصا اگر در مناطق خوش آب وهوای شمال باشد، ارزش این کار را بیشتر از قبل خواهد کرد. با انجام این عملیات، حتی ممکن است نوع کاربری و بخش های غیرقابل استفاده هم تغییر کرده و جای خود را به مکان های پراستفاده و پرکاربرد بدهد. در مراحل بازسازی نیز، هدف صاحب ویلا از بازسازی و نوع کاربری و درنهایت قدمت و سال ساخت ویلا نیز اهمیت دارد. به عنوان مثال، اگر ویلا بسیار قدیمی باشد، ممکن است ارزش بازسازی نداشته باشد و به جای آن از گزینه تخریب و ساخت دوباره ملک استفاده کرد.

اهمیت بازسازی ویلا

اهمیت بازسازی ویلا

شروط لازم به  منظور بازسازی خانه های ویلایی

در مرحله اول داشتن یک هدف کلی در این باره مهم ترین مسئله است. به عنوان مثال، ممکن است هدف از بازسازی ویلا تعمیرات جزئی به منظور از بین بردن اشکالات و ایرادات موجود در ساختمان باشد تا در آینده آسیب های کلی به ویلا وارد نشود. یا اینکه هدف از بازسازی، تغییرات زیاد و قابل مشاهده باشد که غالبا بازسازی ها در این جهت هستند.

بازسازی بخشی از ویلا

رعایت مسائل مختلف در این باره می تواند کار بازسازی ویلا را آسان تر کند. درک این موضوع زمانی بهتر خواهد شد که شما قصد بازسازی یک بخش یا قسمتی از خانه را داشته باشید. به عنوان مثال ممکن است معتقد باشید که فقط یکی از اتاق ها نیاز به تغییر دارد، در این صورت می توانید زندگی تان را در بخش های دیگر خانه ادامه دهید، ولی اگر بازسازی ویلا مختص به قسمت آشپزخانه است، بهتر است به مکان دیگری نقل مکان کرده و یا حداقل از امکانات محدود استفاده کنید تا کار بازسازی ویلا تمام شود.

ترسیم نقشه کلی

در مرحله بعدی، ترسیم نقشه موردنظر و معین نمودن نیازها مطرح خواهد بود. البته این نقشه می تواند ذهنی یا پیاده شده بر روی کاغذ و فایل های دیجیتالی باشد. البته کارشناسان و مشاوران مختلفی هستند که در این مرحله یاریگر شما باشند و مسیر درست در این رابطه را به اطلاع شما برسانند. یکی از این مجموعه ها که با در اختیار گرفتن طراحان و متخصصان مجرب در این زمینه به کمک شما خواهد شتافت، مجموعه آرکانیا است.

قبل و بعد ویلای بازسازی شده

قبل و بعد ویلای بازسازی شده

برآورد هزینه ها

بعد از اتمام مرحله قبلی، برآوردهزینه ها نیز باید موردتوجه قرار گیرد. یعنی در حالت کلی می توان گفت؛ این مسئله مشخص شود که آیا ملک ارزش بازسازی را دارد یا اینکه هزینه اضافی می طلبد. با تعیین این مسئله و موضوع، بهتر می توان در خصوص هزینه های جانبی دیگر تصمیم گرفت و آن ها را به مرحله اجرا درآورد. متریال و مواد لازم با توجه به قیمت مصالح در همان زمان نیز باید موردتوجه قرار گیرد. پس در این شرایط مدیریت هزینه ها بر عهده شماست. با مدیریت هزینه، علاوه بر اینکه بازسازی ویلا انجام می شود، صرفه جویی نیز به بهترین شکل ممکن در حال اجرا خواهد بود.

شروع عملیات

بعد از انجام مراحل مهم قبلی، حال وقت آن رسیده است که به فکر شروع عملیات باشید. در زمان شروع بازسازی ویلا، اطمینان از کارکرد درست لوازم جانبی موجود در ساختمان باید موردتوجه قرار گیرد. یعنی اگر قصد بازسازی کلی و به عبارتی ریشه ای را دارید، بهتر است در این باره متخصصان را وارد عمل نمائید.

البته ذکر این نکته ضروری است که قبل از انجام تمام مراحل فوق باید به این نکته داشته باشید که چند سال قرار است در خانه فعلی زندگی کنید؟ اینگونه بهتر می توانید عملیات بازسازی را انجام دهید. به عنوان مثال؛ اگر این مدت کوتاه است نیاز به بازسازی های جزئی هم مشکل شما را برطرف خواهد کرد. ولی اگر قصد ادامه زندگی به مدت طولانی را دارید، احتمالا به تغییرات زیاد و کلی نیاز خواهید داشت.

خانه ویلایی زیبا

خانه ویلایی زیبا

جمع بندی

پروسه و انجام مراحل بازسازی ممکن است به موارد مختلف دیگری نیز وابسته باشد که ما در اینجا به چند نمونه از موارد مهم و برجسته آن اشاره کردیم. به عنوان مثال وقوع حوادث احتمالی و غیرمنتظره ممکن است پروسه بازسازی را با تاخیر و مشکل مواجه و این موارد را باید در خلال انجام عملیات موردتوجه قرار داد.

 

موضوع بازسازی ویلا در خصوص مقاوم سازی سازه ها و مصالح موجود در ساختمان، رفع مشکلات ترک خوردگی و سفت کاری آن ها، اتصال مصالح و متریال های جداشده به جای قبلی خود، نوسازی کلی ساختمان باتوجه به ایده و پیشنهاد مالک و در حالت کلی انجام تمام موارد در ارتباط با ویلا که منجر به ایجاد تغییر و بهبود وضعیت و شرایط فعلی در آن خواهد شد جزو تعمیرات و انجام عملیات بازسازی است.

کلیه امور بازسازی خانه های ویلایی  خود را به پادیرمانا بسپارید.

Back to list

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *