دسته‌بندی نشده

خدمات و وظایف مهندس مشاور ساختمان

 

شاید تا به حال زیاد  نام مهندس مشاور به گوشتان خورده باشد و به نوعی با ان اشنا باشید ولی میتوان گفت تعداد زیادی از مردم دقیقا نمی دانند مهندس مشاور چه کسی است ؟ و یا وظایف مهندس مشاور ساختمان چیست ؟

ولی خب میتوان به علت وجود پسوند نام مشاور ، چنین  گمان کرد که مشاوره های  لازم را به مردم میدهند . اما اگر بخواهیم دقیق تر نگاه کنیم مهندس مشاور ، چیزی فراتر از یک مشاور معمولی میباشد .

اگر علاقه دارید که اطلاعات بیشتری راجب نقش و عملکرد مهندسین مشاور کسب کنید ، توصیه میکنم این مقاله را از دست ندهید .

  مهندس مشاور کیست ؟

در خصوص کیستی مهندس مشاور می توان چنین گفت که یک مهندس مشاور ، در اموری مانند طراحی ، اصلاح ، برنامه ریزی و نقشه کشی یا احیای انواع زیرساخت ها اعم از خصوصی و عمومی ،  تخصص و رهبری دارند .

یک مجموعه مهندسین مشاور مجرب همچون مجموعه مهندسین مشاور پادیرمانا باید گستره ی فعالیت وسیعی داشته باشد ، از این رو مجموعه مهندسین پادیرمانا در رشته های مختلفی همچون مهندسی عمران ، مکانیک ، محیط زیست ، برق، شیمایی ، صنعتی و کشاورزی فعالیت می کنند .

نحوه فعالیت مهندسین مشاور بستگی به شرایط  پروژه متفاوت باشد ، ممکن است بر حسب اندازه و نوع پروژه ، فعالیت مهندسان صرفا عملی یا فنی یا حتی جهت هماهنگی و مدیریت باشد . در گستره ی وسیعی از موارد مهندسین مشاور پادیرمانا  مسولیت و وظیفه ی هماهنگی تلاش ها و عملکرد های اعضای تیم را  عهده دار هستند ، لازم به ذکر می باشد رشته ها و حرفه های زیادی در این زمینه فعالیت میکنند که میتوان نمونه هایی همچون زمین شناسان ، باستان شناسان ، نقشه برداران ، متخصصان ساخت و ساز و … را نام  برد .

شرکت ها و مجموعه هایی که در امر مهندسی مشاوره تخصص دارند ، وظیفه طراحی و ساخت بخش عمده زیرساخت های عمومی پروژه را عهده دار میشوند .

مجموعه مهندسین مشاور پادیرمانا این توانایی را دارند که خدمات حرفه ای و دقیق را با کیفیت بالا  به سازمان های خصوصی و دولتی ارائه دهند. انها این رسالت کلی را بر عهده دارند که به عنوان مدافع مشتریان خود عمل کنند و با پیدا کردن مشکلات فنی ، مشاوره مفید و راهبردی را هم برای تجارت و هم مدیریت در اختیار مشتریان خود قرار دهند .

خدمات مهندسین مشاور   

مهندسین مشاور  خدمات گوناگونی را در زمینه های مختلف ارائه می دهند که این خدمات شامل مواردی همچون :

  • مطالعات مقدماتی و مشاوره درباره نحوه سرمایه گذاری
  • براورد بودجه اولیه و براورد بودجه نهایی
  • نظارت مداوم و بازرسی از پروژه ساخت و ساز ، از جمله مدیریت میدانی پروژه
  • کمک و مشاوره فنی در جهت پیشبرد هر چه بهتر پروژه
  • مطالعه و بررسی پیرامون تاثیرات اجتماعی و زیست محیط
  • تهیه و طراحی طرح های اولیه و نهایی برای فعالیت های مهندسی

 وظایف مهندس مشاور ساختمان

 وظایف مهندس مشاور ساختمان

مجموعه مهندسین مشاور پادیرمانا همواره خود را ملزم دانسته تا  در تمامی زمان ها و شرایط کار های خود را با در نظر گرفتن سطح بالایی از استاندارد ها و به نحو احسن انجام دهد و علاوه بر ان مهندسین این مجموعه انعطاف پذیری بالایی برای فراگیری گستره ی وسیعی از مهارت های لازم را دارا هستند که همه و همه از پارامتر های یکی مهندس مشاور کامل و مجرب می باشد .

با توجه به این که مشتریان برای پروژه شان هزینه می کنند ، طبیعتا انتظار دارند که با توجه به مقدار هزینه هایشان کار با کیفیت و با ارزشی را از سوی مهندسین مشاور دریافت کنند ، از این رو مشاورین برای کسب بیشترین بازدهی ، همواره می کوشند بیشترین بهره را از دانش مهندسی ، تخصص فنی و تجربی و مهارت های مدیریت های ویژه ببرند .

شاید پیمانکاری که پروژه اش دچار مشکل شده باشد بیشتر قدر یک مهندس مشاور را بداند ، زیرا مواردی بسیاری بوده است که با ورود مهندس مشاوری مجرب و تشکیل دادن تیم خود که معمولا با توجه به نوع پروژه متشکل از متخصصان ژئوتکنیک ، مهندسان سازه و … است ، اقدام به حل مشکل به وجوده امده کرده است ، و با صرفه جویی بسیاری در هزینه و زمان ، خود را ناجی پروژه ای رو به شکست کرده است .

در پایان توصیه میکنم اگر قصد شروع یک پروژه را دارید ، حدالامکان از یک مجموعه مهندسین مشاور مجرب و باتجربه استفاده کنید تا مبادا در صورت بروز مشکل هزینه های سنگین و زمان هدر رفته جبران ناپذیر گریبان گیر شما شود .

مجموعه مهندسین مشاور پادیرمانا دارای دارای رتبه بندی انجام خدمات مشاوره و مهندسی از سازمان برنامه و بودجه ، دارای پروانه طراحی و نظارت در رشته هایی نظیر : عمران ، معماری ، تاسیسات مکانیکی وبرقی، نقشه برداری از وزارت راه و شهرسازی و سازما ن نظام مهندسی ساختمان استان تهران ؛ گزینه مناسبی برای همیاری در پروژه های شما است .

تولید محتوا : کانون تبلیغاتی فرمو

 

 

Back to list

Related Posts

One thought on “خدمات و وظایف مهندس مشاور ساختمان

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *