مهندسین مشاور

مشاور طراحی ساختمان و معماری

امروزه معماری و طراحی ساختمان یکی از محبوب ترین شغل ها است که علاوه بر این که گویای افکار و سلیقه معمار هست به عنوان نوعی فرهنگ‌ و انتقال ان برای ایندگان محسوب می شود. در واقع این معماری و طراحی ساختمان است که به فضا های گسترده و بی معنی ، معنا و مفهوم می بخشد و انسان ها با ایجاد تعامل در کنار یک دیگر قرار می دهد. یکی از نمونه کار هایی که می تواند به ما در این راستا کمک کند و باعث شود که بهترین ساختمان ها متناسب با فرهنگ و دیگر سازه های موجود در شهر را داشته باشیم مشاوران طراحی ساختمان و معماری هستند.

چرا وجود مشاور طراحی ساختمان و معماری درون پروژه مهم است؟

پروژه های ساختمانی به خصوص در مقیاس بزرگ برای آن که اصولی و بر اساس تمام ضوابط ساختمانی باشند و هم این که شامل طراحی زیبا شوند نیازمند کنترل و نظارت در تمام مراحل اجرایی خود هستند.  مشاور طراحی ساختمان و معماری یکی از افرادی است  که حظور او در طراحی ساختمان می تواند بسیار مهم و مفید باشد.

مشاور ساختمانی کیست؟

اصلا به نظر شما مشاور ساختمان کیست ؟ چه کار هایی انجام می دهد ؟

مشاور ساختمان کسی است که با استفاده از علم خود و مجهز کردن ان به علوم نوین بشری در زمینه ساختمان و تعامل کردن با دیگر مشاوران ساختمانی در داخل کشور به ارائه بهترین خدمات و با حداکثر کارایی برای طراح و سرمایه گذار نقش مهمی را در صنعت ساختمان سازی ایفا می کند.

اغلب مشاوران ساختمانی زیر نظر کار فرما کار می کنند و برای ان که بتوانند بهترین پیش برد در اهداف ها و ارائه یک‌ کار با کیفیت را داشته باشند بهترین تعامل را با کارفرما دارند.

خدمات مهندسین مشاور در طراحی و ساخت

خدماتی که مهندسین مشاور انجام می دهند در همه زمینه ها است ولی برخی مهندسین هستند که در یک زمینه خاصی مانند حفاظت از محیط زیست و ژئوتکنیک  و طراحی فعالیت دارند . خدماتی که توسط مهندسی که از مشاوره استفاده می کند ارائه می شود از ارزش بیشتری برخودار است . از این رو برای آن که بتوان بهترین خروجی را از ساخت و طراحی ساختمان داشت بهتر است که بین کار فرما و مهندسین مشاور طراحی ارتباط موثر باشد.

خدمات مهندسین مشاور طراحی ساخت

۱. تحقیق و بررسی ، مشاوره

۲.طراحی و ساخت

۳. ارائه خدمات ویژه

تحقیق و برسی و مطالعات در ساخت ساز و مشاوره

اولین خدماتی که مهندسین مشاور ارائه می دهند تحقیق و بررسی کردن در ساخت و ساز  و ارائه مشاوره است . مهمترین مشاوره ای که ممکن است توسط مشاورین ساختمان ارائه شود می توان به موارد زیر اشاره نمود.

مطالعات اولیه و ارائه گزارشات

این خدمات شامل بررسی های جامع و تحلیل شرایط و موقعیت ها و مقایسه های راه حل های مختلف ارائه شده برای پروژه است . همچنین فاکتور هایی مانند: اثرات زیست محیطی، توسعه پایدار، تحلیل ریسک های موجود، هزینه های چرخه عمر و … باید پایه ای برای نتیجه گیری ها و تصمیمات قرار بگیر و به ان ها توجه خاص شود.

مطالعات طرح ها

ایا می دانید مطالعات طرح ها یعنی چی؟

این مطالعات شامل تهیه طرح توسعه زمین ، طرح شهری، طرح محلی، بررسی شرایط محیط زیست و.. است . برای این که بتوان مشاوره رضایت بخشی ارائه شود و بهترین و کار آمد ترین مشاوره را داشته باشید بهتر است که بین مشاوران طراحی با دیگر مشاوران و مهندسین در زمینه های مختلف مشورت و همکاری صورت بگیرد.

  • مشارکت عموم

کارفرما یک پروژه و سازه نیاز دارد که طرح و ایده های پروژه ی خود به همراه جزئیات ان طرح و سازه توسط مشاور طراحی به اطلاع عموم مردم برسد.

  • مطالعات بر آورده و قیمت گذاری

این مورد نیز یکی دیگر از خدمات مهندسین مشاور است که این خدمات شامل : مطالعه و تحلیل موقعیت حاضر، ارزیابی هزینه های کل و ارزش کل، مطالعات برای نرخ تقاضا در آینده می باشد.

  • مشاوره در مسائل مالی

مهندسین مشاور لازم است هنگامی که  سرمایه گذاری به مسائل مالی زیر ساخت ها وارد شد کارفرما را یاری و کمک کنند.

  • بازرسی و ارزیابی سازه

این خدمات مهندسین مشاور شامل ارزیابی اندرکنش سازه به همراه محیط اطراف ان سازه است . به طور مثال می توان به کوله پل و احتمال شکستگی این پول بر اثر سیل را بیان نمود . همچنین تست مصالح برای انجام‌ پروژه بسیار مهم‌ است .

خدمات در طراحی ساخت و معماری توسط مهندسین مشاور

به طور کلی می توان گفت که طراحی و ساخت ساختمان ها به ۶ مرحله اساسی تقسیم می شود که در ادامه قصد داریم هر یک از این مراحل را بیان کرده و در مورد ان ها به طور خلاصه توضیحاتی بدهیم.

۱.مطالعات و گزارشات

هدف و هزینه پروژه کار اصلی و مهمی است که باید در فاز یک که همان مطالعات و گزارشات است انجام شود.  در مرحله پایانی این فاز در رابطه با یافته ها مشاور و راه حل های عملی باید تهیه گردد و ارائه شود.

۲. طراحی سازه اولیه

در این مرحله، اهداف کلی ، ابعاد کلی و محل پروژه انتخاب می گردد. کار مشاور باز بینی گزارشات اولیه و داده های در دسترس، بحث زمان بندی کل و … است .

۳.طراحی سازه نهایی

در این قسمت طراحی اولیه بهبود یافته و تا حدی که ساخت قابل ارزیابی و اجرای کافی باشد کامل می گردد. وظیفه ی اصلی مهندسین مشاور طراحی ساخت شامل تهیه مشخصات و نقشه های طرح برای پیمانکار ، مرور عملیات ساخت برای محاسبه مشکلات احتمالی که پیش رو است می باشد.

۴.تایین قیمت

در این فاز خدمات مهندسین مشاور کمک کردن به کار فرما در ارائه یک قیمت مناسب برای سازه است .

 

۵. فاز ساخت پروژه

در این مرحله وظیفه مشاور این است که به عنوان نماینده کار فرما بایدعملیات نقشه برداری قبل از ساخت انجام بدهند.

۶.فاز اتمام عملیت پروژه

شما می توانید برای انجام خدمات طراحی و دیگر خدمات مربوط به ساخت و ساز به مجموعه مهندسین پادریمانا که دارای تجربه بالا در زمینه های ساخت است مراجعه کنید.

 

تولید محتوا و سئو توسط کانون تبلیغاتی فرمو

Back to list

Related Posts

2 thoughts on “مشاور طراحی ساختمان و معماری

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *