هوشمند سازی مراکز

مهم ترین موارد در هوشمند سازی ساختمان

اگر بخواهیم به طور کلی درباره هوشمند سازی ساختمان  یک تعریفی داشته باشیم می گوییم که این ساختمان ها به گونه ای ساخته شده اند که علاوه بر زیبایی منحصر به فرد خود در مصرف ذخایر طبیعی صرفه جویی می  کنند. چگونگی هوشمند سازی ساختمان به نقشه ساختمان و پیمانکار ساختمان مرتبط است هرچه نقشه ساختمان کامل تر باشد پیمانکار می    تواند ساختمان  بهتری در اختیار شما قرار دهد.

اگر بخواهیم ساختمان هوشمندی را بسازیم باید لوازم ها و سیستم های مورد نظر یک ساختمان را به یک شبکه مشترک وصل کنیم تا با استفاده از آن شبکه بتوان تمام سیستم های ساختمان را کنترل کرد به طور مثال ترموستات، دوربین های امنیتی، قفل ها و.. به یک سیستم مشترک وصل کنیم از طریق تلفن هوشمند یا از طریق دستگاه های لمسی بتوانیم همه ی آنها را به طور مستقل کنترل کنیم اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره هوشمند سازی ساختمان بدانید میتوانید به سایت ما مراجعه کنید سایت ما به شما کمک می کند تا نکات بهتری را درباره هوشمند سازی ساختمان فراگیرید آدرس سایت ما https://padirmana.ir

 

مهم ترین موارد در هوشمند سازی ساختمان

مهم ترین موارد در هوشمند سازی ساختمان

آشنایی با سیستم BMS در هوشمند سازی ساختمان

 

سیستم BMS یا همان مدیریت هوشمند ساختمان به مجموعه ای از سخت افزار و نرم افزارهایی گفته می شود که با استفاده از آن بتوان کنترل یکپارچه در تمامی قسمت های ساختمان داشت. با استفاده از دستگاه BMS می توان تمامی نکاتی که باید درباره یک ساختمان دانست را در یک مجموعه کوچک با خود به همراه داشت سیستم BMS قابلیت این را دارد که تمام سرویس های الکتریکی، مکانیکی و حفاظتی ساختمان را کنترل کند بدون آنکه به هیچ کدام آسیبی برسد. افرادی که قصد دارند ساختمانی بسازند که کاملا هوشمند باشد از سیستم BMS استفاده می  کنند زیرا این سیستم هم هزینه کمی دارد هم می  تواند در هر ثانیه به کل قسمت های ساختمان رسیدگی کند.

اجزای سیستم BMS

از آنجایی که اجزای سیستم BMS  پیچیده هستند محافطت کردن از آنها بسیار مهم است در پایین اجزای سیستم BMS  را مشاهده می  کنید:

 • سیستم کنترل مرکزی: سیستم کنترل مرکزی یکی از مهمترین و بزرگترین اجزای سیستم BMS است. در یک تعریف ساده تر می توان گفت که هوشمند سازی ساختمان با کامپیتور شروع می شود که از طریق آن ساختمان را کنترل می شود. سیستم کنترل مرکزی شامل واحد پردازنده کنترل های اصلی، سیستم کنداکتور ها و رله است که این بخش ها با تمام اجزای سیستم BMSدر ارتباط است. در این بخش کلید هایی وجود دارد که می  توان آن را به طور دستی تغییر داد.
 • خطوط ارتباطی: برای اینکه اجزای سیستم BMS با یکدیگر در ارتباط باشند از خطوط ارتباطی استفاده می کنند که این خطوط ها از تمامی اجزای این سیستم عبور می کند تا بتواند با همه اجزا در ارتباط باشد. این خطوط های ارتباطی شامل سیم های برق ساختمان و چند رشته سیم مشترک است.
آشنایی با سیستم BMS در هوشمند سازی ساختمان

آشنایی با سیستم BMS در هوشمند سازی ساختمان

 • نقاط دسترسی و کنترل کننده: این بخش یک نمایشگر و یک صفحه کلید دارد که نمایشگر آن لمسی است که در نقاط مختلف ساختمان می توانید این بخش را مشاهده کنید روی این صفحه نمایشگر دما، وضعیت وسایل و.. نشان داده می شود.
 • سنسور ها: سنسور ها یکی از مهمترین اجزای هر سیستم می باشند که با توجه به نیاز در سطح های مختلف ساختمان آنها را نصب می کنند. سنسور ها انواع متفاوتی دارند مثل سنسور های حضور، سنسور های دما، سنسور های نور و سنسور های دود که این سنسور ها را می  توان تبدیل به سیگنال هایی کرد و ساختمان را کنترل کرد.
 • تایمر ها: از تایمر ها برای انتقال یک سری اعمال تکراری در زمان های مشخص استفاده می کنند که تایمر ها تحت فرمان کنترل مرکزی هستند و با ارسال پیام به آنها شروع به فعالیت می کند.
 • دیمر های روشنایی: با استفاده از دیمر ها می توان نور را در ساختمان افزایش یا کاهش داد. دیمر های روشنایی با کمک سنسور های نور، نور ساختمان را تنظیم می کنند.
 • پریز ها: پریز ها قابلیت ارسال و دریافت اطلاعات را از خطوط ارتباطی دارند که سیستم های متصل شده به آنها را میتوان خاموش یا روشن کرد و از این طریق بعضی از اجزا را کنترل کرد.
 • نرم افزار سیستم: با استفاده از نرم افزار به وسیله کامپیتور می توان خیلی از اجزا ساختمان را کنترل کرد. نرم افزار های سیستم می تواند قابلیت هایی به سیستم اصلی ارائه دهند که حتی سیستم مرکزی قادر به انجام آن نیست.
 • استفاده از وب سرور: با استفاده از وب سرور کاربران می توانند در هر نقطه ای که قرار دارند با استفاده از اینترنت به سیستم BMSدسترسی پیدا کنند.

سیستم BMS همان طور که مشاهده کردید از اجزای زیادی تشکیل شده است که این اجزا کارهای مختلفی بر عهده دارند که وقتی در کنار هم قرار می  گیرند یک دستگاه کامل را به وجود می آورند. اگر می  خواهید اطلاعات کامل و جامع تری درباره هوشمند سازی ساختمان داشته باشید می  توانید به سایت ما https://padirmana.ir  مراجعه کنید.

تجهیزات لازم برای هوشمند سازی ساختمان

تجهیزات لازم برای هوشمند سازی ساختمان

تجهیزات لازم برای هوشمند سازی ساختمان

برای اینکه بتوان یک ساختمان هوشمند ساخت باید به تجهیزات ساختمان توجه کافی شود این تجهیزات را در پایین مشاهده می  کنید:

 • توجه به روشنایی ساختمان: با استفاده از سیستم BMS می توان برق های ساختمان را به صورت هوشمند در آورد، منظور از هوشمند شدن نور های ساختمان این است که روشن و خاموش لامپ های ساختمان به طور خودکار انجام شود.
 • استفاده از سیستم های حفاظتی و امنیتی: برای اینکه بتوان سیستم حفاظتی و امنیتی ساختمان را به طور کامل به وجود آورد باید دوربین مدار بسته، اطفاء حریق، سیم کشی درست ساختمان و.. را در سطح ساختمان به خوبی برقرار کرد تا از هرگونه آسیب دیدگی جلوگیری شود.
 • استفاده از درب، پنجره، پرده و سایبان برای ساختمان: هر ساختمانی باید اجزای نام برده شده را داشته باشد داشتن تمامی این موارد علاوه بر ارزش گذاشتن روی ساختمان به ساختمان نمای زیبایی می دهد.
 • سیستم های سرمایشی و گرمایشی: سیستم های سرمایشی و گرمایشی شامل تجهیزات مرکزی و محلی می باشد که تجهیزات مرکزی در موتور خانه وجود دارد که شامل چیلر، دیگر آب گرم، پمپ های سیستم و.. تجهیزات محلی شامل فن کوئل ها، کولر ها و هواساز و خنک کننده است. برای اینکه بتوانید یک ساختمان هوشمند را بسازید باید به سیستم گرمایشی و سرمایشی توجه داشته باشید که با استفاده از سیستم BMS می توان این نیاز ها را بر طرف کرد.
 • سیستم های صوتی یا تصویری: اگر از سیستم BMS استفاده کنید می توانید این امکان را برای ساختمان فراهم کنید.
 • سیستم ایفون ورود و خروج: این سیستم به ساختمان و ساکنین ساختمان کمک زیادی میکند زیرا با استفاده از این سیستم می توان چهره افراد را شناسایی کرد و سپس آنها را به ساختمان راه داد.
 • کنترل تاسیسات استخر، سونا و جکوزی: با استفاده از سیستم BMS میتوان این تاسیسات را کنترل کرد.
چگونگی ساختن یک خانه هوشمند

چگونگی ساختن یک خانه هوشمند

چگونگی ساختن یک خانه هوشمند

اگر یک فرد بخواهد یک خانه هوشمند بسازد باید مراحل مختلفی را طی کند تا ساختمان به طور کامل هوشمند ساخته شود در پایین مراحل مختلف هوشمند سازی ساختمان را مشاهده می کنید:

 • آماده کردن زیر ساخت ساختمان: زیرساخت هر ساختمان باید به گونه ای درست شود تا ساختمان روی آن محکم و استوار قرار بگیرد.
 • چگونگی استفاده از ساختمان های هوشمند: ساختمان هایی که هوشمند هستند یک سیستم لمسی دارند که شما باید کار با آن سیستم را به خوبی فرا گیرید و پس از یادگیری به راحتی می توانید از ساختمان استفاده کنید.

ساختمان های هوشمند ویژگی های زیادی دارند و افزایش سطح رفاه و آسایش را برای ساکنین به وجود می آورند .

Back to list

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *